Genel arşivleri | Tire Curing Press | Fujita Piston Valve | Yiyang Mixer


Japanese tyre and rubber manufacturer Yokohama is planning to invest into and even buy Prometeon, the new name for the former Pirelli commercial and industrial tyre manufacturing operation, according to a range of sources. Tyres & Accessories first heard this news in July and then the Italian financial press subsequently suggested that Prometeon’s shareholders were considering restructuring Prometeon’s ownership. Yokohama is understood to be leading the suitors. The official Yokohama/Prometeon investment announcement is expected during the course of the next week or so.

informant:https://www.tyrepress.com/2019/09/yokohama-to-buy-ex-pirelli-commercialindustrial-tyre-business-prometeon/

 

 


13 Kasım 2020
haber.jpg

Dünya’nın en çok satan otomobilleri arasında yer alan, Alman otomobil üreticisi Volkswagen AG’nin Türkiye’ye ilgisi bitmiyor. Şirket otomobil yatırımına henüz start vermese de otobüs ve kamyon üretimi yaptığı MAN’ın Avrupa’daki tesislerini Türkiye’ye taşıma kararı aldı. Avusturya’nın Steyr ve Almanya’nın Münih kentlerindeki fabrikaların kapatılması kararı kentlerde eylemlere neden oldu. Şehirlerde yürüyüşler düzenleniyor, mahalli siyasetçiler de bu protestoları destekliyor. Almanya’da yaklaşık 7.000 kişi, Avusturya’da MAN fabrikasında ise 2.300 kişinin işsiz kalması bekleniyor. Gösterileri yapanlar arasında Türk gruplar da yer alıyor. Bazı Türkler ise fabrikanın taşınması ile Türkiye’ye dönüş planlıyor.

GURBETÇİ GERİ DÖNECEK

Sabah’ın haberine göre; Yaşanan durum ilginç sosyolojik vakaları da beraberinde getiriyor. Yıllar önce Almanya’ya bu fabrikalarda çalışmak için giden Türkler fabrikanın taşınma planı ile geri dönüş hazırlığı yapıyor. Şirketin insan kaynakları birimleri de bu plana destek veriyor. Yetişmiş iş gücünü kaybetmek istemeyen firma, yeni tesiste kendileri ile Türkiye’de de çalışacaklara özel imkânlar vaat ediyor.

POLONYA’NIN ŞANSI YOK..

AYSAD Başkanı Alper Kanca, tartışmalarla ilgili Volkswagen AG’nin bir açıklama yapmadığını hatırlatarak, “Ama medyaya yansıyan bazı açıklamalardan anlıyoruz ki, Münih ve Steyr’deki fabrikaların kapatılması sonrasında, bu tesisler muhtemelen Polonya ve Türkiye’ye taşınacak. Ancak Polonya’nın pek şansı yok gibi. Türkiye özellikle kamyon ve otobüs üretiminde oldukça başarılı, Avrupa’nın en verimli, en rekabetçi üretim merkezlerinden biri. Mercedes, MAN ve Ford ülkemizde çok kaliteli kamyonlar, otobüsler üretiyor ve dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor. Ülkemizde bu çeşit araçların parçalarını üreten çok güçlü bir tedarik sanayi var. Bu tartışmalardan öğrendiğimiz kadarıyla MAN Ankara fabrikası bu değişiklikler sayesinde daha fazla araç üretme imkânı kazanacak” dedi.

Kaynak Yeniçağ: Volkswagen’den flaş Türkiye kararı

 

Kaynak Yeniçağ: Volkswagen’den flaş Türkiye kararı


12 Kasım 2020
haber.jpg

Global Market Insights tarafından yapılan bir araştırmaya göre, arazi lastiği pazarının 2025 yılına kadar mevcut piyasa değerinden 435 milyar ABD Dolarından fazla olan 705 milyar ABD Dolarının üzerine çıkması beklenmektedir.

Farklı arazilerde sürüş içeren uygulamalarda ATV’leri ve UTV’leri kullanmak için tüketici tercihlerini değiştirmek bu pazar büyümesini destekleyecektir.

Lastiklerde daha iyi diş desenleri ve performans özellikleri de dahil olmak üzere devam eden teknolojik gelişmeler daha fazla dayanıklılık ve ısı direnci olan ürünleri görecektir. Bu arada, distribütör ve bayilik ağının dünya genelinde genişlemesi, öngörülen süre zarfında ürün talebini artırması bekleniyor. Sızdırmazlık parçaları ve kendiliğinden kapanan lastikler gibi yenilikler sektördeki büyümeyi olumlu yönde etkileyecektir.

Dünya genelinde değişen devlet ticaret politikaları nedeniyle hammadde fiyatlarındaki dalgalanma arazi dışı lastik talebini etkileyecektir. Kauçuk hammaddeleri üzerindeki yüksek ithalat vergileri, genişlemeyi sınırlayacaktır. Sentetik kauçuk pazarının, 2025 yılına kadar ortalama sanayi büyümesinin üzerinde% 7,5’den fazla büyümesi beklenmektedir.

45in üzerindeki lastikler pazarı, OTR ekipmanı, traktörler ve biçerdöverler de dahil olmak üzere, tarımsal faaliyetler için biçerdöverler üzerinde geniş çaplı lastikler tercihinin artmasıyla birlikte önemli bir büyüme sağlayacaktır.

Dirt bisikletleri ve dörtlüler, rekreasyonel faaliyetlerin ve dünyadaki kir bisikleti etkinliklerinin popülaritesindeki artış nedeniyle popülaritesi artacaktır. Kuzey Amerika’da eğlence parklarının ve ATV’lerin sürme parkurlarının mevcudiyeti de artmaktadır.

Ayrıca, orijinal ekipman segmenti, arazi lastikleri segmentinde de önemli bir büyüme gösterecektir. Global Market Insights’a göre, Avrupa’da, off-road lastik pazarının 2025’te 15 milyar ABD dolarını geçmesi muhtemeldir. Bu lastikler orman ve kamp aktiviteleri için tüketiciler arasında popülerdir. Yaygın macera parkurları ve yarış olaylarının varlığı, gelişmiş arazi araçlarının kullanılmasını büyük ölçüde etkileyerek arazi dışı lastik talebini daha da artırır.


İSTANBUL

Contact

Bize ulaşabileceğiniz telefon ve internet adreslerimiz.
0 212 210 27 02-03

www.sekultire.com

info@sekultire.com

ŞİRKET

About us..


Our company has been operating as the sole authorized dealer of Japanese origin FUJITA 3 WAY PISTON VALVES in our region for many years, and additionally recently has become the sole representative of  KOBELCO/Japan patented Curring Press manufacturer YIYANG YISHEN RUBBER MACHINERY C0.,LTD and KOBELCO/Japan patented Mixer manufacturer YISHEN RUBBER MACHINERY C0.,LTD for  Turkey.
In this context, we would like to inform you that we are open to any kind of cooperation about your needs regarding these products and as Sekul Company we will be happy to be at your service.


HABERDAR OL

Faaliyetlerimizi Takip Edin

Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz.